AKSARAY ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 7 Şubat 2016 Pazar


Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

2015-2016 BAHAR DÖNEMİ KATKI PAYI / ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEMELERİ VE İNTERNET ÜZERİNDEN DERS KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU (05.02.2016)

---------------------------------------------------------------------------------------

2. YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMINA KAYITLI OLMALARI NEDENİYLE KATKI PAYI ÖDEYECEK ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

İkinci üniversite kaydı nedeniyle katkı payını henüz ödemeyen öğrenciler için katkı payı ödeme süresi üniversitemiz senatosunun 13 Ocak 2016 tarihli kararı ile 14 Şubat 2016 gün sonuna kadar uzatılmıştır. Öğrencilerimizin ödemelerini bu tarihe kadar Ziraat Bankası ATM'lerinden öğrenci numaraları ile yapmaları gerekmektedir. Gerekli ödemeyi yapmayan öğrencilerimizin 2015-2016 Güz Dönemi ders kayıtları iptal edilecektir. İkinci üniversite kaydı nedeniyle yansıtılan katkı payını ödemek istemeyen öğrencilerimiz YÖKSİS bilgilerinde halen kayıtlı olarak göründüğü fakat öğrenimine devam etmedikleri üniversitelere müracaat edip kaydını sildirdikten sonra öğrencisi olduğu birimin öğrenci işlerine başvurabilirler. YÖKSİS bilgilerinizi Öğrenci Bilgi Sistemine girerek öğrenebilirsiniz.

Katkı Payı ödemesi gereken öğrenci listesine ulaşmak için tıklayınız.

---------------------------------------------------------------------------------------

Sisteme ilk defa giriş yapacaklar için;

Kullanıcı Adı                     : Öğrenci numarası

Kullanıcı Şifreniz               : T.C. Kimlik Numarasının ilk beş rakamı olarak belirlenmiştir.


Üniversitemiz SMS ile bilgilendirme servisine geçmiştir. Bu nedenle Öğrenci bilgi sistemine giriş yapan öğrencilerimizin Genel İşlemler -> Özlük Bilgileri -> İletişim Bilgileri menüsünde yer alan 1.Cep Telefonu kısmına güncel olan cep telefonu numaralarını girmeleri önemle rica olunur.Mezun Bilgi Sistemi aktif hale gelmiştir.
Öğrencilerimiz aşağıdaki linkten giriş yapıp üye olabilirler.

http://obs.aksaray.edu.tr/oibs/kariyer/login.aspx